Piątek 23 lutego 2018 r., Imieniny obchodzą Romana, Izabela, Damian
Najnowsze wiadomości: Przypomnienie o godzinach pracy Urzędu Miasta Włocławek We Włocławku trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Poznaj region z przewodnikiem „Poznaj swój region z Przewodnikiem”. W sobotę zwiedzanie Włocławka Urząd Miasta przyjmuje uwagi do procedury Budżetu Obywatelskiego. Teatralna „Śpiąca królewna” Chór „Canto” i warsztaty z wybitną specjalistką Feryjny weekend z Wzorcownią Matematyczne mrówki i planszówkowa nocka w Taktyku W cieniu mistrza Bułata
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Weekend z kulturą
Kultura

Weekend z kulturą
30 września 2016 r. 07:22

 Weekend z kulturą

Zakończenie 54. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego, koncerty rocznicowe w Operze Nova, przegląd twórczości seniorów, spektakl w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym oraz targ z darami lata we Włocławku to nasz propozycje na weekendowe spotkanie z kulturą.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza od czwartku do niedzieli (29 września – 2 października) na organizowany we włocławskim Centrum Kultury Browar „B” 17. Ogólnopolski Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów ARS 2016. W przeglądzie wezmą udział 72 zespoły artystyczne z całej Polski, tworzące w dziedzinach muzyki, tańca i teatru. Więcej na stronie KPCK.

 

Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza w weekend (1 i 2 października) na kolejne odsłony spektaklu „Machiavelli” w reżyserii Bartłomieja Wyszomirskiego. Scenariusz oparty jest na komedii Machiavellego „Mandragora”, opowiadającej o zepsuciu społeczeństwa i wszechobecnej głupocie. Muzykę skomponował Jerzy Wasowski, a jazz-rockowe aranżacje jego piosenek opracował Tomasz Lewandowski. Więcej na stronie teatru.

 

W niedzielę (2 października) na placu obok Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku odbędzie się III włocławski targ z darami lata „Na jesieni świat się mieni”. Podczas spotkania  będzie można nabyć produkty regionalne wyrabiane na małą skalę z lokalnych surowców. Większość z nich, w oparciu o przepisy tradycyjnej kuchni ludowej, przygotują Koła Gospodyń Wiejskich i laureaci konkursów kulinarnych. Więcej na stronie muzeum.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzycznym w Toruniu i Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony