Piątek 24 listopada 2017 r., Imieniny obchodzą Flora, Jan, Roman
Najnowsze wiadomości: GRAMY DLA KRYSTIANA -KONCERT CHARYTATYWNY W LUBIENIU KUJ. Bp Wiesław Śmigiel nowym biskupem toruńskim Uwaga kierowcy! - Utrudnienia w ruchu II Chodecki Bieg Charytatywny Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej zaprasza swoich pacjentów na kolejną „białą sobotę” w MZOZ Utrudnienia w ruchu w pozostałych częściach miasta Lekkoatletyka dla każdego RPO na nowoczesne szkolnictwo zawodowe Konkurs na plakat Niepodległej „Betlejem polskie” – wystawa w teatrze
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Budowa Przedszkola Publicznego nr 30 we Włocławku
Wiadomości

Budowa Przedszkola Publicznego nr 30 we Włocławku
17 maja 2016 r. 07:06

Budowa Przedszkola Publicznego nr 30 we Włocławku

W dniu 16 maja w Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa poświęcona budowie Przedszkola Publicznego nr 30 przy ul. Kaliskiej. Z dziennikarzami spotkały się: Barbara Moraczewska - zastępca prezydenta Włocławka ds. edukacji i spraw społecznych, Magdalena Korpolak-Komorowska – zastępca prezydenta Włocławka ds. rozwoju i inwestycji oraz Anna Piętka – kierowniczka Referatu Obsługi Szkół i Placówek w Wydziale Edukacji. Jak poinformowała prezydent Korpolak-Komorowska, Urząd Miasta zerwał umowę z wykonawcą budowy przedszkola i przekazał sprawę prokuraturze. W związku z zaistniałą sytuacją, obiekt nie będzie dostępny dla dzieci od 1 września 2016 roku. Urząd Miasta przygotował kilka wariantów/propozycji, które będą konsultowane z rodzicami przedszkolaków.
- Odbyliśmy spotkanie z rodzicami dzieci z Przedszkola Publicznego nr 30, którzy ze zrozumieniem potraktowali fakt, że z dniem 1 września br. obiekt nie będzie jeszcze dostępny. Opracowaliśmy 3 warianty dotyczące miejsc, w których dzieci będą pobierały naukę, a rodzice w specjalnej ankiecie zdecydują, która z zaproponowanych opcji najbardziej im odpowiada, lub zgłoszą własne rozwiązania – powiedziała prezydent Barbara Moraczewska, zaznaczając, że priorytetem jest komfort dzieci. Do Przedszkola Publicznego nr 30 uczęszcza setka maluchów. Obecnie do realizacji pozostało jeszcze ok. 40% kubatury obiektu, który powstaje przy ul. Kaliskiej. W stosownym czasie miasto ogłosi przetarg, mający wyłonić kolejnego wykonawcę. Dotychczasowym realizatorem budowy przedszkola była – wyłoniona w trybie przetargu nieograniczonego – firma KBUD Krzysztof Łuksza z Prusic, z ceną brutto 5 973 000,00 zł. Urząd Miasta zgłosił sprawę budowy Przedszkola Publicznego nr 30 do prokuratury po ekspertyzie, która ujawniła wykonanie dotychczasowych prac niezgodnie z dokumentacją projektowo-kosztorysową i sztuką budowlaną.

 powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony