Czwartek 22 lutego 2018 r., Imieniny obchodzą Marta, Małgorzata, Piotr
Najnowsze wiadomości: Matematyczne mrówki i planszówkowa nocka w Taktyku W cieniu mistrza Bułata Konkurs dla szkolnych doradców zawodowych Dotacje na sport przyznane Wystartowała kampania: „1% zostawiam we Włocławku” Reprezentacja Polski w koszykówce mężczyzn we Włocławku Starosta Sępoleński podziękował powiatowi włocławskiemu Droga Powiatowa Chodecz - Dąbrowice doczeka się remontu Amatorski turniej tenisa stołowego w Radziejowie 2018 III Grand Prix Wichowa - liderzy nie zwalniają tempa!
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Danuta Stenka odwiedzi Włocławek!
Kultura

Danuta Stenka odwiedzi Włocławek!
28 września 2017 r. 04:53

Danuta Stenka odwiedzi Włocławek!

2 października o 17:00 we włocławskiej księgarni Gdańscy wybitna aktorka przeczyta fragmenty powieści Saszeńka Simona Montefiorego - niezwykłej historii o krótkim romansie, który zmienił życie kilku pokoleń. Wizyta Danuty Stenki inauguruje projekt Fundacji Legalna Kultura Księgarnia Marzeń, który wspiera niezależne księgarnie i promuje czytelnictwo. Wstęp na spotkanie jest wolny.

 

Danuta Stenka to aktorka znana z filmów, seriali, spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych. Uznana za jedną z najpiękniejszych i najzdolniejszych aktorek w Polsce, otrzymała wiele nagród za role filmowe i teatralne. Występowała w filmach Andrzeja Wajdy, zasłynęła z roli George Sand w filmie "Chopin. Pragnienie miłości" oraz Judyty w komedii romantycznej „Nigdy w życiu!”. Ogromną popularność zyskała dzięki rolom w produkcjach serialowych: „Boża Podszewka” „Ekstradycja III”, „Zaginiona” czy "Lekarze". Obecnie związana z Teatrem Narodowym w Warszawie, grała u najwybitniejszych reżyserów teatralnych – Izabelli Cywińskiej, Grzegorza Jarzyny i Krzysztofa Warlikowskiego. Jest ambasadorką kampanii społecznej Legalna Kultura.

 

Danuta Stenka pojawi się w lokalnej księgarni Gdańscy dwukrotnie - więcej informacji o kolejnym spotkaniu z włocławskimi czytelnikami na stronie www.ksiegarniamarzen.pl

 

Książkę, której fragmenty przeczyta aktorka, wybrali mieszkańcy Włocławka. Saszeńka Simona Montefiorego to świetnie skonstruowana opowieść o trzech pokoleniach rosyjskich  kobiet (od czasów ostatniego cara poprzez okres stalinowski po dzisiejszą Moskwę z jej szemranymi oligarchami). Opowiada o lekkomyślnej miłości kobiety do mężczyzny i bezgranicznej miłości matki do dzieci, o zwyczajnej rodzinie żyjącej w niezwykłych czasach. Jej osią jest szaleńczy romans, który trwa tylko kilkanaście dni, ale całkowicie zmienia życie bohaterów. Powieść została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez recenzentów, jak i czytelników.powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony