Wtorek 22 sierpnia 2017 r., Imieniny obchodzą Maria, Cezary, Tymoteusz
Najnowsze wiadomości: Sukces włocławskiego salonu Renault Przetarg na dostawę tablic rejestracyjnych Festiwal Wisły za nami, przed nami Festiwal Smoczych Łodzi! Jest już kalendarz nowego roku szkolnego Posiedzenie Komisji Edukacji Rady Miasta W weekend startują Mistrzostwa Europy FAI S Modeli Kosmicznych 2017 Sobota na sportowo. Turniej piłki nożnej plażowej Lada dzień poznamy propozycje do Budżetu Obywatelskiego Z okazji 97. rocznicy „Cudu nad Wisłą” Włocławek już na 6. miejscu w konkursie na najpiękniejsze ukwiecenia, głosujemy dalej!
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Dawne szkutnictwo i inne zawody związane z żeglugą zagoszczą na nadwiślańskich bulwarach
Wiadomości

Dawne szkutnictwo i inne zawody związane z żeglugą zagoszczą na nadwiślańskich bulwarach
9 sierpnia 2017 r. 07:07

Dawne szkutnictwo i inne zawody związane z żeglugą zagoszczą na nadwiślańskich bulwarach

W ramach Festiwalu Wisły, w dniu 12 sierpnia na bulwarach będą dostępne stoiska edukacyjne dla miłośników dawnych profesji związanych z żeglugą.

Dla przykładu: cieśla okrętowy był szkutnikiem i dodatkowo specjalistą od napraw takielunku, zajmował się też dorabianiem brakujących lub uszkodzonych elementów i był odpowiedzialny za utrzymanie działania urządzeń pokładowych. Jego rolę można porównać do funkcji, jaką obecnie pełni na statkach starszy mechanik.

Będą też stoiska tematyczne dotyczące rybactwa czy powroźnictwa. Polecamy!powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony