Sobota 21 października 2017 r., Imieniny obchodzą Urszuli, Celiny, Hilarego
Najnowsze wiadomości: UROCZYSTE OTWARCIE 2 DOMÓW DZIECKA W LUBIENIU KUJAWSKIM KONCERT PAPIESKI 2017 - FOTOGALERIA Niedzielny Spektakl Familijny. Babcia na jabłoni Spotkanie z muzyką w „Łęgu” III Grand Prix Wichowa w tenisie stołowym rozpoczęte! Działalność dydaktyczna Straży Miejskiej NIEDZIELA Z KUSTOSZEM Święto turystyki w sercu Borów Tucholskich Zagraj na ukulele z podpisem księcia „Moja piwnica - moja dzielnica”
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Dawne szkutnictwo i inne zawody związane z żeglugą zagoszczą na nadwiślańskich bulwarach
Wiadomości

Dawne szkutnictwo i inne zawody związane z żeglugą zagoszczą na nadwiślańskich bulwarach
9 sierpnia 2017 r. 07:07

Dawne szkutnictwo i inne zawody związane z żeglugą zagoszczą na nadwiślańskich bulwarach

W ramach Festiwalu Wisły, w dniu 12 sierpnia na bulwarach będą dostępne stoiska edukacyjne dla miłośników dawnych profesji związanych z żeglugą.

Dla przykładu: cieśla okrętowy był szkutnikiem i dodatkowo specjalistą od napraw takielunku, zajmował się też dorabianiem brakujących lub uszkodzonych elementów i był odpowiedzialny za utrzymanie działania urządzeń pokładowych. Jego rolę można porównać do funkcji, jaką obecnie pełni na statkach starszy mechanik.

Będą też stoiska tematyczne dotyczące rybactwa czy powroźnictwa. Polecamy!powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony