Piątek 23 lutego 2018 r., Imieniny obchodzą Romana, Izabela, Damian
Najnowsze wiadomości: Przypomnienie o godzinach pracy Urzędu Miasta Włocławek We Włocławku trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Poznaj region z przewodnikiem „Poznaj swój region z Przewodnikiem”. W sobotę zwiedzanie Włocławka Urząd Miasta przyjmuje uwagi do procedury Budżetu Obywatelskiego. Teatralna „Śpiąca królewna” Chór „Canto” i warsztaty z wybitną specjalistką Feryjny weekend z Wzorcownią Matematyczne mrówki i planszówkowa nocka w Taktyku W cieniu mistrza Bułata
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Dożynki Parafialno-Gminno-Powiatowe
Wiadomości

Dożynki Parafialno-Gminno-Powiatowe
31 sierpnia 2017 r. 13:17

Dożynki Parafialno-Gminno-Powiatowe

Tegoroczne święto plonów w Powiecie Włocławskiem odbyło się w niedzielę, 27 sierpnia 2017 r.

 

Tradycyjnie, uroczystości dożynkowe w Powiecie Włocławskim, których organizatorem była Gmina Fabianki oraz Starostwo Powiatowe rozpoczęło się o godz. 12:30 mszą św. dziękczynną w intencji rolników Powiatu Włocławskiego w kościele parafialnym p/w św. Jakuba Apostoła w Chełmicy Dużej. O godzinie 15-tej uroczystości przeniosły się na tereny przy Szkole Podstawowej w Fabiankach. To właśnie tu nastąpiło oficjalne otwarcie Dożynek Powiatu Włocławskiego, których dokonał wójt gminy Fabianki Zbigniew Słomski.

Następnie wójt powitał dostojnych gości i wszystkich przybyłych mieszkańców, szczególnie rolników. Ponadto podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji dożynek oraz delegacjom z gmin powiatu włocławskiego i ościennym gminom. Wyraził wdzięczność i podziękował staroście włocławskiemu Kazimierzowi Kacy oraz Adamowi Rejmakowi przewodniczącemu Rady Gminy Fabianki.

Wśród przybyłych gości była Aneta Jędrzejewska członek zarządu województwa kujawsko – pomorskiego, poseł na PiS Łukasz Zbonikowski, wójtowie i burmistrzowie.

Na dożynkach wystąpiły: KGW z Fabianek, Zespół Folklorystyczny "Echo Lubrańca”i „Izbicczoki”. Grupa Anima Show zabawiała w trakcie publiczność i dzieci. Podczas dożynek KRUS rozstrzygnął konkurs "Bezpieczna zagroda” pod nazwą "Dobrze traktujesz mniej ryzykujesz".

Gwiazdą tegorocznych dożynek był Cezary Pazura oraz zespół Disco Polo „Markus P”. Zespół znany jest z takich przebojów jak „Hula Ula”, czy największy przebój „Kici Kici Miał”. Na scenie pojawił się również zespół Lili i Niepubliczni.

Uczestnicy dożynek mieli okazję zobaczyć niesamowite fajerwerki oraz pokaz laserowy. Całą uroczystość zakończyła zabawa taneczna wraz z zespołem Twist.

Tegorocznymi starostami dożynkowymi byli:

Barbara Zakrzewska -  jest rodowitą  mieszkanką  z Fabianek, mężatka, matką 3 dzieci i babcią 7 wnucząt. Wspólnie z mężem w latach 90-tych prowadzili gospodarstwo rolne odziedziczone po teściach. Od 20 lat razem z córką prowadzi przedszkole „Tęczowy Zakątek" w Fabiankach, w którym spełnia się jako szefowa kuchni.

 i Jerzy Ogrodowicz z Fabianek - od dziecka jest związany z rolnictwem i wsią. W 1983 roku przejął po rodzicach gospodarstwo o powierzchni 12,7 ha, które ukierunkowane jest na uprawę roślin i zbóż. Oprócz pracy w gospodarstwie Pan Jerzy zajmuje się hodowlą koni rasy wielkopolskiej zimnokrwistej. Wspólnie z małżonką i córką Julitą zrzeszeni są od 10 lat we Włocławskiej Grupie Motocyklowej . W ubiegłym roku przemierzyli 1500 km wzdłuż Bieszczad.  Pan Jerzy interesuje się krajoznawstwem i przyrodą.

 

ZAPRASZAMY DO FOTORELACJI!

 powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony