Sobota 24 lutego 2018 r., Imieniny obchodzą Maciej, Bogusz, Modest
Najnowsze wiadomości: Przypomnienie o godzinach pracy Urzędu Miasta Włocławek We Włocławku trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Poznaj region z przewodnikiem „Poznaj swój region z Przewodnikiem”. W sobotę zwiedzanie Włocławka Urząd Miasta przyjmuje uwagi do procedury Budżetu Obywatelskiego. Teatralna „Śpiąca królewna” Chór „Canto” i warsztaty z wybitną specjalistką Feryjny weekend z Wzorcownią Matematyczne mrówki i planszówkowa nocka w Taktyku W cieniu mistrza Bułata
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Geografowie mają swój jubileusz
Wiadomości

Geografowie mają swój jubileusz
14 lutego 2018 r. 09:22

Geografowie mają swój jubileusz

Włocławskie Koło Polskiego Towarzystwa Geograficznego obchodzi w tym roku 50. urodziny, samo Polskie Towarzystwo Geograficzne świętuje 100. rocznicę działalności.

Z tej okazji warto przypomnieć historię powstania Koła PTG we Włocławku. Było ono jednym z sześciu kół, powołanych przez Oddział Toruński. Powstało jako czwarte, w 1955 roku, skupiało wówczas 28 członków. Po chwilowym zaprzestaniu działalności na przełomie lat 50. i 60 dwudziestego wieku, Koło we Włocławku w 1968 roku wznowiło swoje funkcjonowanie.

Skupieni w Kole nauczyciele geografii i pasjonaci podróży stawiają sobie za cel upowszechnianie wiedzy geograficznej poprzez m.in. organizację naukowych odczytów oraz prelekcji z zakresu dydaktyki geografii. W ciągu półwiecza działalności zorganizowano ponad 320 odczytów i prelekcji.

Naturalnie, geografowie szerzą swoją wiedzę w szkołach, ucząc młode pokolenie, jak piękną i ważną dziedziną w funkcjonowaniu świata jest geografia. Organizują wycieczki, czynnie uczestniczą w sesjach naukowych dotyczących regionu.

Przewodniczącą Koła Polskiego Towarzystwa Geograficznego jest Hanna Politowska, emerytowana nauczycielka geografii, wielokrotnie nagradzana i odznaczana za swoją pracę.

Honorowo funkcję przewodniczącego pełni Stanisław Lewandowski (przewodniczący w latach 1968-71 oraz 1973-2008), również wielokrotnie nagradzany i wyróżniany.powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony