Sobota 24 marca 2018 r., Imieniny obchodzą Gabriel, Marek, Gabor
Najnowsze wiadomości: Piłka nożna kobiet ALE JAJA…! we Wzorcowni Koncert Ted Nemeth w Czarnym Spichrzu Koncert w Muzeum Diecezjalnym W Kawiarni Obywatelskiej... Spotkanie z historią Konkurs poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Noc Teatru”. Włocławska scena przygotowała moc atrakcji Radziejowscy policjanci na sesji Rady Gminy w Bytoniu Wystawa „Pejzaże zatrzymane 2″ Jutro i w niedzielę warto odwiedzić Włocławski Jarmark Wielkanocny
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Miłosne piosenki popłynęły ze sceny DDK „ŻAK”.
Wiadomości

Miłosne piosenki popłynęły ze sceny DDK „ŻAK”.
19 lutego 2018 r. 09:05

Miłosne piosenki popłynęły ze sceny DDK „ŻAK”.

Z okazji przypadającego w środę 14 lutego Święta Zakochanych w Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK” odbył się Koncert Walentynkowy. Wpisując się w tematykę tego święta ze sceny popłynęły piękne i romantyczne piosenki o miłości, nie tylko tej szczęśliwej i spełnionej, ale także o tej która rani serce i przynosi cierpienie.

W romantyczny, walentynkowy nastrój wprowadził zgromadzoną na sali publiczność zespół PREZYDENT.

Wcześniej jednak Dyrektor DDK „ŻAK” przybliżyła gościom historię Walentynek-od czego pochodzi nazwa tego święta, od kiedy jest ono obchodzone w Polsce i jak jest ono u nas celebrowane. Święto Zakochanych przybyło do nas z Zachodu, jednak ten dzień i u nas ma długą historię i tradycję.

 

W Polsce Dzień Zakochanych wywodzi się ze słowiańskiego obrzędu pod nazwą Noc Kupały przypadającą z 21 na 22 czerwca. Jest to święto związane z letnim przesileniem i powitaniem lata. Jest to noc tajemnicza, magiczna i czarująca, idealny czas do celebrowania święta zakochanych.

 

Na koncert walentynkowy przybyło wielu gości wśród nich obecna była również Wiceburmistrz Marzena Niekraś, która wraz z Dyrektor Dobrzyńskiego Domu Kultury „ŻAK” Renatą Chęcką na zakończenie koncertu w imieniu Burmistrza Jacka Waśko poczęstowała wszystkich piernikami w kształcie serca.

 

Z okazji Walentynek życzymy wszystkim zakochanym dużo miłości i aby jak najdłużej patrzyli na Siebie przez różowe okulary, a tym, którzy nie znaleźli jeszcze swoich połówek o jak najszybsze ich znalezienie.powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony