Sobota 24 lutego 2018 r., Imieniny obchodzą Maciej, Bogusz, Modest
Najnowsze wiadomości: Przypomnienie o godzinach pracy Urzędu Miasta Włocławek We Włocławku trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Poznaj region z przewodnikiem „Poznaj swój region z Przewodnikiem”. W sobotę zwiedzanie Włocławka Urząd Miasta przyjmuje uwagi do procedury Budżetu Obywatelskiego. Teatralna „Śpiąca królewna” Chór „Canto” i warsztaty z wybitną specjalistką Feryjny weekend z Wzorcownią Matematyczne mrówki i planszówkowa nocka w Taktyku W cieniu mistrza Bułata
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Otwarcie Farmy Wiatrowej w gminie Radziejów
Wiadomości

Otwarcie Farmy Wiatrowej w gminie Radziejów
18 czerwca 2015 r. 18:14

Otwarcie Farmy Wiatrowej w gminie Radziejów

Siła wiatru - Radziejów.

18 czerwca na terenie gminy Radziejów  EDP Renewables otworzył uroczyście farmę wiatrową składającą się z 12 nowoczesnych turbin o całkowitej mocy 18 MW.

W uroczystości uruchomienia nowej farmy wiatrowej wzięli udział : Sławomir Staniszewski - wicestarosta radziejowski, Marek Szuszman - wójt Gminy Radziejów, oraz Spyros Martinis, Business Development Director EDPR.

Inwestycja  w farmy wiatrowe niesie ze sobą niezaprzeczalne korzyści ekologiczne jak również społeczne i gospodarcze.

Największą korzyścią dla gminy Radziejów, w której stoją turbiny wiatrowe są wpływy do budżetu z tytułu podatku od inwestycji, pomoc młodzieży poprzez zwiększanie nakładów na stypendia itp. Stałe korzyści finansowe uzyskają również  mieszkańcy gminy z tytułu dzierżawy gruntów .

W ramach wsparcia lokalnej społeczności inwestor angażuje dodatkowe środki finansowe na organizowanie i wspieranie działań związanych z edukacją i kulturą, a także sportem skierowanych do mieszkańców.

 powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony