Niedziela 22 kwietnia 2018 r., Imieniny obchodzą Kaja, Leon, ukasz
Najnowsze wiadomości: Koncert na stulecie LMK Bezpłatne szkolenie w Inkubatorze Włocławskie Sympozjum Naukowe o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy Od dziś zmiana trasy linii 17 23 kwietnia w SP 23 spotkanie Prezydenta Włocławka z mieszkańcami Dzień Ziemi 2018. Happening w SP 12 Podsumowanie konkursu Talencik 2018 Inauguracja sezonu tenisowego na kortach OSiR Komisja Edukacji Związku Miast Polskich obraduje we Włocławku Dzień Pamięci o Holokauście. Spotkanie przy Pomniku-Macewie
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Otwarcie Farmy Wiatrowej w gminie Radziejów
Wiadomości

Otwarcie Farmy Wiatrowej w gminie Radziejów
18 czerwca 2015 r. 18:14

Otwarcie Farmy Wiatrowej w gminie Radziejów

Siła wiatru - Radziejów.

18 czerwca na terenie gminy Radziejów  EDP Renewables otworzył uroczyście farmę wiatrową składającą się z 12 nowoczesnych turbin o całkowitej mocy 18 MW.

W uroczystości uruchomienia nowej farmy wiatrowej wzięli udział : Sławomir Staniszewski - wicestarosta radziejowski, Marek Szuszman - wójt Gminy Radziejów, oraz Spyros Martinis, Business Development Director EDPR.

Inwestycja  w farmy wiatrowe niesie ze sobą niezaprzeczalne korzyści ekologiczne jak również społeczne i gospodarcze.

Największą korzyścią dla gminy Radziejów, w której stoją turbiny wiatrowe są wpływy do budżetu z tytułu podatku od inwestycji, pomoc młodzieży poprzez zwiększanie nakładów na stypendia itp. Stałe korzyści finansowe uzyskają również  mieszkańcy gminy z tytułu dzierżawy gruntów .

W ramach wsparcia lokalnej społeczności inwestor angażuje dodatkowe środki finansowe na organizowanie i wspieranie działań związanych z edukacją i kulturą, a także sportem skierowanych do mieszkańców.

 powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony