Piątek 20 kwietnia 2018 r., Imieniny obchodzą Agnieszka, Teodor, Czesław
Najnowsze wiadomości: Koncert na stulecie LMK Bezpłatne szkolenie w Inkubatorze Włocławskie Sympozjum Naukowe o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy Od dziś zmiana trasy linii 17 23 kwietnia w SP 23 spotkanie Prezydenta Włocławka z mieszkańcami Dzień Ziemi 2018. Happening w SP 12 Podsumowanie konkursu Talencik 2018 Inauguracja sezonu tenisowego na kortach OSiR Komisja Edukacji Związku Miast Polskich obraduje we Włocławku Dzień Pamięci o Holokauście. Spotkanie przy Pomniku-Macewie
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Po spotkaniu z mieszkańcami Michelina
Wiadomości

Po spotkaniu z mieszkańcami Michelina
19 maja 2017 r. 04:27

Po spotkaniu z mieszkańcami Michelina

Mieszkańcy Michelina doceniają to, co miastu już udało się zrealizować na tym osiedlu. Niemniej wskazują na kolejne zadania i inwestycje, które powinny zostań wykonane w najbliższych latach.

 

Podczas środowego spotkania w Zespole Szkół nr 10 nie zabrakło pytań o już realizowane, ważne inwestycje drogowe: przedłużenie ulicy Brzezinowej i przebudowę ulicy Zachodniej. – Dobre, merytoryczne spotkanie, z konkretnymi postulatami mieszkańców, ale też z chęcią podzielenia się refleksjami nad kierunkiem zmian w mieście – ocenia Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka.

 

Co udało się zrealizować na osiedlu Michelin?

- nowe, utwardzone nawierzchnie na ulicach: Paprociej, Jaworowej, Parkowej, Miodowej, Modrej, Dobrej, Liściastej i Sarniej

- budowa parkingu przy Szkolnej

- termomodernizacja Przedszkola nr 27

- modernizacja filii bibliotecznej nr 10 (Budżet Obywatelski)

- przebudowa ulicy Pawiej

Co realizujemy i zrealizujemy?

- rozbudowa alei Jana Pawła II w kategorii drogi wojewódzkiej

- przedłużenie ulicy Brzezinowej

- przebudowa ulicy Zachodniej

- droga alternatywna łącząca Michelin z Południe (prace projektowe)

- budowa bibliotecznego placu zabaw przy Kościelnej (Budżet Obywatelski)

- przebudowa Parkowej, Sarniej i Sokolej

 

Włocławek przyjazny rodzinom

 

Urząd Miasta wydał informator dotyczący Karty Dużej Rodziny. W publikacji można znaleźć informacje o tym, komu przysługuje Karta Dużej Rodziny, gdzie złożyć wnioski oraz jakie zniżki przysługują z tytułu posiadania Karty. W informatorze zawarte zostały również wiadomości dla lokalnych firm i przedsiębiorstw, na temat zasad przystąpienia do Programu w roli partnera udzielającego zniżek, ulg i bonifikat. W informatorze można znaleźć wykaz instytucji udzielających pomocy i wsparcia rodzinom w sytuacjach kryzysowych.

Informator został wydany w formie broszury, ale jest również dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta Włocławek: http://www.wloclawek.pl/pl/artykuly/216/informator-karta-duzej-rodziny 

Za realizowanie polityki prorodzinnej Miasto Włocławek zostało wyróżnione tytułem: Gmina wspierająca rodzinę.

- Na politykę społeczną składa się bardzo wiele działań, które podejmujemy na rzecz rodziny, dzieci, edukacji czy szeroko pojętej polityki senioralnej. Z systemu zniżek w programach Karta Seniora i Karta Dużej Rodziny korzysta obecnie kilka tysięcy włocławian – mówi prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

We wrześniu 2016 roku Gmina Miasto Włocławek przystąpiła do konkursu pn. Gmina wspierająca rodzinę organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Warunkiem otrzymania tytułu  było wykazanie, że Włocławek promuje działania przyjazne mieszkańcom.

Jury konkursowe oceniało m.in. jakie konkretne działania są realizowane na rzecz rodzin przez instytucje i jednostki miejskie, czy podejmowane są działania mające na celu integrację rodzin, w jaki sposób aktywizuje się seniorów włocławskich, czy organizuje się zajęcia dla dzieci i młodzieży zachęcające do aktywnego spędzania wolnego czasu, w jaki sposób wspiera się osoby niepełnosprawne i ich rodziny, czy podejmuje się działania na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz wiele innych działań przyjaznych mieszkańcom.

Włocławskie działania zaprezentowane w konkursie zostały ocenione pozytywnie, a miasto Włocławek otrzymało certyfikat nadający tytuł: Gmina wspierająca rodzinę.powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony