Czwartek 26 kwietnia 2018 r., Imieniny obchodzą Maria, Marcelina, Marzena
Najnowsze wiadomości: Kursowanie linii P MPK: Elektryk na testach Wojewódzki Konkurs Astronomiczny – zapraszamy do składania prac Jubileuszowy Piknik Europejski RODO czyli zmiany w przepisach dot. ochrony danych osobowych. Bezpłatne szkolenie w Inkubatorze Głosujemy na włocławskie projekty w programie Lechstarter! Długi weekend z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Włocławek w Sportowym Turnieju Miast i Gmin Święto Flagi 2018 we Włocławku Uczniowie z regionu zwiedzają parki krajobrazowe
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Podsumowanie 5 Przeglądu Twórczości Poetów Piosenki w Lipnie
Kultura

Podsumowanie 5 Przeglądu Twórczości Poetów Piosenki w Lipnie
25 września 2015 r. 12:58

Podsumowanie 5 Przeglądu Twórczości Poetów Piosenki w Lipnie

Jubileuszowy 5. Przegląd Twórczości Poetów Piosenki w Lipnie zakończył się w sobotę, 19 września 2015 r. Trzydniowy festiwal poświęcony jest przede wszystkim twórczości wybitnych autorów tekstów piosenek.

W czwartek pojawiła się Maria Czubaszek. Znana satyryk i autorka tekstów piosenek w rozmowie z Michałem Gromadą opowiadała m.in. o swojej twórczości, wspominała zabawne anegdoty ze swojego życia. Rozbawieni do łez widzowie podziękowali autorce owacjami na stojąco, a po spotkaniu prosili o autografy i wspólne zdjęcia. „Pani Maria Czubaszek to nie tylko świetna autorka, ale również niezwykła osobowość. Już dawno się tak świetnie nie bawiłam jak dzisiaj” – mówiła jedna z uczestniczek spotkania.

Piątkowe popołudnie rozpoczął koncert zespołu ZIL, który zaprezentował piosenki dwójki wybitnych autorów tekstów – Jonasza Kofty i Agnieszki Osieckiej. Zespół w składzie: Katarzyna Malinowska, Miłosz Makowski, Piotr Ufniarz, Radosław Wysocki, Arkadiusz Bejger wykonał m.in. „Tango Tandresse”, „Bossa Nova do poduszki” ze słowami Osieckiej czy „Jej portret”, „Pamiętajcie o ogrodach” z tekstami Kofty. Koncert prowadził Marcin Jaworski.

Po występie ZIL-u teatr Bene Nati przedstawił premierowy spektakl pt. „Po ślubie” oparty na tekstach Wojciecha Młynarskiego. Oprócz piosenek widzowie usłyszeli także zabawne dialogi wykorzystujące teksty Mistrza. Poprzedni spektakl Bene Nati pt. "Historie miłosne" oparty na piosenkach Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego kończył się sceną ślubu. Teraz mogliśmy sprawdzić, jak potoczyły się losy młodych małżonków po ślubie. Spektakl wyreżyserowała Wanda Mróz.

Sobotni wieczór należał do gwiazd polskiej estrady – Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza. Publiczność wypełniła po brzegi salę kina Nawojka, by usłyszeć m.in. „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”, „Odkryjemy miłość nieznaną” czy „Jeszcze się tam żagiel bieli”. Owacjom na stojąco nie było końca. Po koncercie artyści rozdawali autografy i pozowali do zdjęć.

Zamknięcia przeglądu dokonali Michał Gromada (koordynator imprezy) i Arkadiusz Bejger (dyrektor MCK Lipno) w obecności Sekretarz Miasta Lipna, pani Renaty Gołębiewskiej. Była to ostatnia edycja koordynowana przez Michała Gromadę, który podziękował widzom za wspólnie spędzone 5 lat, obiecując, że mimo to dalej będzie wspierał organizację przeglądu.

5. Przegląd Twórczości Poetów Piosenki przeszedł do historii, ale pozostawił po sobie wiele miłych wspomnień.

Więcej na:

www.poecipiosenki.blogspot.com

www.facebook.com/poecipiosenki

(mo)

 powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony