Piątek 20 kwietnia 2018 r., Imieniny obchodzą Agnieszka, Teodor, Czesław
Najnowsze wiadomości: Koncert na stulecie LMK Bezpłatne szkolenie w Inkubatorze Włocławskie Sympozjum Naukowe o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy Od dziś zmiana trasy linii 17 23 kwietnia w SP 23 spotkanie Prezydenta Włocławka z mieszkańcami Dzień Ziemi 2018. Happening w SP 12 Podsumowanie konkursu Talencik 2018 Inauguracja sezonu tenisowego na kortach OSiR Komisja Edukacji Związku Miast Polskich obraduje we Włocławku Dzień Pamięci o Holokauście. Spotkanie przy Pomniku-Macewie
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Pomóż uratować Franka - operacja już za miesiąc a pieniędzy jeszcze brakuje
Wiadomości

Pomóż uratować Franka - operacja już za miesiąc a pieniędzy jeszcze brakuje
11 kwietnia 2014 r. 12:51

Pomóż uratować Franka - operacja już za miesiąc a pieniędzy jeszcze brakuje

Fundacja €"žMam serce"€ zwraca się z ogromną prośbą o pomoc 3-letniemu Frankowi Janowskiemu z Bolesławowa k. Jarocina (woj. wielkopolskie). Chłopczyk urodził się z połową serca - hipoplazją lewej komory serca HLHS. Potrzebuje 160 tys. zł na operację, która powinna się odbyć jak najszybciej, ale nie jest to możliwe w naszym kraju.

Franio ma nienaturalnie sine usta i paznokcie, najgorzej jest jednak wtedy, gdy jest aktywny strasznie szybko się męczy, poci się i wymiotuje. Stan zdrowia chłopca z dnia na dzień ulega pogorszeniu, saturacja spada aż do 75%, co oznacza, że III etap korekcji wady serca jest konieczny w najbliższym czasie. Wada serca, którą ma Franek, jeszcze kilkanaście lat temu nie dawałaby mu żadnych szans na przeżycie, a dzisiaj jest operowana. Pierwsze dwie, z trzech koniecznych operacji, chłopiec miał wykonane w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

W zeszłym roku lekarze z ICZMP zakwalifikowali Franka do operacji, która miała się odbyć w lutym tego roku. Niestety szanse na to, że operacja się w ogóle odbędzie są niewielkie,€“ kolejki dzieci z podobnymi wadami są bardzo długie. Franio nie może czekać, jego serduszko już dłużej nie da rady! Jeśli dojdzie do nadciśnienia płucnego, jedynym ratunkiem dla chłopca będzie przeszczep serca.

Wybitny polski kardiochirurg prof. Edward Malec zakwalifikował Frania do operacji, która odbędzie się już za miesiąc (22 maja br.). Niestety zabieg ten musi się odbyć w niemieckiej Klinice. Koszt operacji to 37 500 EURO, czyli ok. 160 000 PLN.

Od dwóch tygodni prowadzona jest intensywna zbiórka pieniędzy na operację Frania. Niestety na dzień dzisiejszy BRAKUJE JESZCZE PONAD 130 TYS. ZŁ, A OPERACJA MA SIĘ ODBYĆ JUŻ ZA MIESIĄC. W tej chwili liczy się każda złotówka, która przybliży nas do tego, aby Franio mógł normalnie żyć.

Dane do przelewu:

Fundacja "Mam serce"

ul. Wita Stwosza 12

02-661 Warszawa

Nazwa banku:Millennium Bank

Numer konta: 48 1160 2202 0000 0001 8388 3519

Tytuł przelewu: Franek Janowski

(red.)

 

 powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony