Czwartek 26 kwietnia 2018 r., Imieniny obchodzą Maria, Marcelina, Marzena
Najnowsze wiadomości: Kursowanie linii P MPK: Elektryk na testach Wojewódzki Konkurs Astronomiczny – zapraszamy do składania prac Jubileuszowy Piknik Europejski RODO czyli zmiany w przepisach dot. ochrony danych osobowych. Bezpłatne szkolenie w Inkubatorze Głosujemy na włocławskie projekty w programie Lechstarter! Długi weekend z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Włocławek w Sportowym Turnieju Miast i Gmin Święto Flagi 2018 we Włocławku Uczniowie z regionu zwiedzają parki krajobrazowe
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Sołtysiada 2015 - podsumowanie zabawy w Chrostkowie
Kultura

Sołtysiada 2015 - podsumowanie zabawy w Chrostkowie
13 lipca 2015 r. 20:01

Sołtysiada 2015 - podsumowanie zabawy w Chrostkowie

W minioną sobotę 11 lipca odbył się kolejny, VII już Zjazd i Turniej Rodzinny Sołtysów i Rad Sołeckich Powiatu Lipnowskiego SOŁTYSIADA 2015. Ta najwiękasza impreza z udziałem sołtysów wpisała się na stałe w kalendarz atrakcji przygotowywanych przez powiat lipnowski. Tym razem sołtysi konkurowali ze sbą w Chrostkowie.

W tym roku organizatorzy wprowadzili kilka nowych, atrakcyjnych i bardzo zabawnych konkurencji. Nie zabrakło jednak tradycyjnego przeciągania liny, wyścigów taczek czy bicia rekordu w ilości osób, które zmieściły się na wozie. Program imprezy był bardzo atrakcyjny, każdy znalazł coś dla siebie. Dla najmłodszych był plac zabaw, dmuchane zamki i wiele innych atrakcji. Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski podkreślił, że w tego typu imprezach „Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, możliwość integracji sołtysów wśród których mamy sporo nowych twarzy. Szczególnie teraz, przed żniwami w czasie których rolników czeka bardzo ciężka praca”.

W Sołtysiadzie 2015 udział wzięło ponad 76 sołtysów z 9 gmin.Wszystkim towarzyszyły dobre humory a atmosfera była niesamowita. Poprzez zabawę i rywalizację do integracji włącznie.

Wśród przedstawicieli samorządu powiatu lipnowskiego obecni byli: Wójt gminy Bobrowniki Jarosław Poliwko,Wójt gminy Kikół Józef Predenkiewicz, gospodarz sołtysiady Wójt gminy Chrostkowo Mariusz Lorenc, Burmistrz Miasta i gminy Skępe Piotr Wojciechowski. Sarostwo powiatowe w Lipnie reprezentował Starosta lipnowski Krzysztof Baranowski. Swój udział zaakcentowali członek zarządu województwa kujawsko pomorskiego Aneta Jędrzejewska i radny sejmiku województwa kujawsko pomorskiego Piotr Pręgowski.powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony