Piątek 20 kwietnia 2018 r., Imieniny obchodzą Agnieszka, Teodor, Czesław
Najnowsze wiadomości: Koncert na stulecie LMK Bezpłatne szkolenie w Inkubatorze Włocławskie Sympozjum Naukowe o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy Od dziś zmiana trasy linii 17 23 kwietnia w SP 23 spotkanie Prezydenta Włocławka z mieszkańcami Dzień Ziemi 2018. Happening w SP 12 Podsumowanie konkursu Talencik 2018 Inauguracja sezonu tenisowego na kortach OSiR Komisja Edukacji Związku Miast Polskich obraduje we Włocławku Dzień Pamięci o Holokauście. Spotkanie przy Pomniku-Macewie
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Sprzęt dla włocławskiego szpitala
Wiadomości

Sprzęt dla włocławskiego szpitala
27 września 2016 r. 09:51

Sprzęt dla włocławskiego szpitala

Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, samorządowa wojewódzka spółka celowa, ogłosiła przetarg na dostarczenie wyposażenia dla zmodernizowanego pawilonu nr 5 Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. ks. Popiełuszki. Zostaną tu umieszczone oddziały neurologiczny i okulistyczny oraz związane z nimi poradnie specjalistyczne i dwie okulistyczne sale operacyjne.

 

Przetarg dotyczy sprzętu i aparatury medycznej dla obu oddziałów, w tym odcinka leczenia udaru mózgu, sal operacyjnych i obu poradni – chodzi m. in. łóżka, kardiomonitory, stoły operacyjne, mikroskopy operacyjne i ultrasonograf okulistyczny, aparaty do znieczulenia i resuscytacji oraz sprzęt anestetyczny.

Roboty budowlane w budynku nr 5 właśnie się zakończyły, trwają odbiory końcowe. Łączy koszt modernizacji tej części lecznicy to 16 milionów złotych.

Inwestycje modernizacyjne w Szpitalu im. Popiełuszki trwają etapami od 2009, dotyczyły m. in. oddziałów urologicznego i kardiologicznego oraz dziecięcego i internistycznego, zakładu rehabilitacji i dostaw wyposażenia. Ostatnie zakupy to meble medyczne i zapewniający placówce niezawodność zasilania elektrycznego agregat prądotwórczy za łącznie blisko pół miliona złotych.

Obecnie trwają zaawansowane przygotowania do rozbudowy lecznicy, która oznacza powiększenie kubatury o jedną trzecią, powstanie nowych oddziałów oraz przemyślany rozkład funkcjonalny, a także gruntowaną modernizację istniejących obiektów z dostosowaniem do standardów nowoczesnego lecznictwa. Przygotowywany jest program funkcjonalno-użytkowy kompleksu, który powinien powstać do końca roku.powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony