Środa 24 styczenia 2018 r., Imieniny obchodzą Felicja, Rafał, Tymoteusz
Najnowsze wiadomości: Prezydent Andrzej Duda w Ciechocinku Kamil Stoch najlepszym sportowcem Polski 2017 roku ZATRZYMANY GROŹNY PRZESTĘPCA Z ZARZUTAMI NOWY BUDYNEK URZĘDU SKARBOWEGO WE WŁOCŁAWKU OTWARTY Opady marznące I sesja Młodzieżowej Rady Miasta Dyżur radnych Pętla przy ul. Dębowej do rozbudowy Zmiany w rozkładzie jazdy linii nr 6 Mecz eliminacji Mistrzostw Świata w koszykówce we Włocławku!!!
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Z Katowic do Warszawy z deską za pazuchą
Wiadomości

Z Katowic do Warszawy z deską za pazuchą
4 grudnia 2015 r. 08:45

Z Katowic do Warszawy z deską za pazuchą

Jeśli w grudniu na ulicach swoich miast zobaczycie ludzi spacerujących z deskami do prasowania, nie dziwcie się. To część kampanii Od deski do deski. 

W sobotę, 5 grudnia o godz. 11:00 na katowickim Rynku, tuż przy Centrum Informacji Turystycznej, Podróż po Polsce rozpocznie Michał T. Łukasiewicz, społecznik, podróżnik, producent telewizyjny i pasjonat turystyki aktywnej. W ciągu kilkunastu dni, w ramach akcji Od deski do deski, przemierzy trasę ze stolicy województwa śląskiego do Warszawy, podróżując pieszo, jadąc rowerem, ciągnikiem, dorożką czy płynąc kajakiem. 350 km dzielących te miejscowości pokona, niosąc ze sobą  deskę do prasowania. Wszystko to w ramach promocji czytelnictwa i turystyki krajowej.

Jak przyznaje pomysłodawca i organizator akcji, Michał T. Łukasiewicz, deska została potraktowana dosłownie i ma być przewrotnym akcentem, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie.

Chcę zachęcić ludzi, by odeszli od komputerów, przeczytali ciekawą książkę, otworzyli się na piękne miejsca, które są obok nas i aktywnie spędzali czas. Jeśli dzięki tej akcji, oprócz pary skarpet, pod choinką znajdą się również książki, bilety do teatru, muzeum czy  przewodniki turystyczne, zachęcające do odkrycia urokliwych zakątków naszego kraju, będzie to ogromny sukces. Promuję  to, co nasze, piękne, polskie, ale często niedocenione lmówi Łukasiewicz. 

Podczas wyprawy, pomysłodawca odwiedzi trzy województwa, w których odbędą się spotkania podróżnicze w szkołach i instytucjach kulturalnych. Relację z wyprawy będzie można śledzić w mediach społecznościowych  i na stronie internetowej www.oddeski-dodeski.pl.

Każdy może dołączyć się do akcji, wystarczy, że na spotkanie lub na trasę zabierze ze sobą deskę, deseczkę albo książkę, na znak wsparcia inicjatywy.powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony