Piątek 15 grudnia 2017 r., Imieniny obchodzą Nina, Celina, Walerian
Najnowsze wiadomości: WIGILIA SENIORÓW W SZPETALU GÓRNYM Spotkanie wigilijne w ZS w Kowalu XII Mikołajkowe Zawody w Pływaniu - Bydgoszcz 2017 POSZUKIWACZE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA Kujawsko-Pomorskie to królestwo choinki! Na rzecz reintegracji społecznej włocławian Standaryzacja i certyfikacja Straży Miejskiej we Włocławku W sobotę będą dostępne kolejne mobilne PSZOKi Informacja Turystyczna we Włocławku najlepsza w kraju! Utrudnienia w ruchu
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Żeglarz z Włocławka w kadrze narodowej!
Sport

Żeglarz z Włocławka w kadrze narodowej!
4 grudnia 2017 r. 08:00

Żeglarz z Włocławka w kadrze narodowej!

Żeglarz Klubu Sportowego AQUA Jan Marciniak otrzymał powołanie do kadry narodowej w olimpijskiej klasie 49er. Zawodnik jest aktualnym Mistrzem Polski  Juniorów w tej klasie, tytuł zdobył we wrześniu tego roku.

Jan Marciniak rozpoczął przygodę z żeglarstwem w wieku 5 lat na łódce optymist, na której ścigał się do 15 roku życia. Później żeglował na skiffie 29er, a od 3 sezonów ściga się w olimpijskiej klasie 49er. W 2016 roku zdobył Mistrzostwo Polski w sprintach i Wicemistrzostwo Polski Juniorów w klasie 49er.

Był uczniem sportowej klasy pływackiej w Szkole Podstawowej nr 14 (w pływaniu zdobył kilkadziesiąt medali), a w tym roku ukończył Liceum Ziemi Kujawskiej i rozpoczął studia w Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku na kierunku sport.

 powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony