Wystawa zrealizowana została dwuczęściowo. Autor łączy ze sobą świat tańca konkursowego, realizując zdjęcia w różnego typu kostiumach na scenie sali koncertowej z bardziej życiową sferą uliczną, gdzie często podobne choreografie i figury taneczne wplecione zostały w miejski krajobraz Włocławka pokazując, że taniec i mistrzostwo ruchu może wydarzać się wszędzie.
Pierwsza część – sceniczna – została wykonana w ciągu 2 dni na przełomie marca i kwietnia 2024, kiedy to udało się wykorzystać 2 wolne dni na sali koncertowej Browaru B zapraszając przed obiektyw tancerki z zespołów Classic prowadzonego przez Panią Inę Griszczuk oraz Slide Jazz pod dowództwem Pani Karoliny Nowakowskiej.
Druga część, niemal pachnąca świeżością zrealizowana została w miejskim krajobrazie Włocławka we wrześniu, również z tancerkami zespołu Classic.
Autor zestawiając ze sobą zdjęcia sceniczne w strojach konkursowych z podobnymi technicznie figurami zrealizowanymi w miejskim krajobrazie stara się pokazać, że prawdziwe mistrzostwo ruchu może zaistnieć wszędzie wokół nas, często ku wielkiemu zdziwieniu przechodniów.
Andrzej Andy Banachowicz – dobry rocznik 86’, z wykształcenia magister zarządzania, zawodowo marketer i fotograf motoryzacyjny, czyli człowiek, który fotograficznie spełnia się całościowo – zarówno na szczeblu zawodowym, jak i artystycznym.
Autor w medium fotograficznym zanurzył się już prawie 20 lat temu, wygrywając przez ten czas konkursy na stopniu zarówno lokalnym, jak i ten organizowany przez Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu – ogólnopolski. Swoją pracę twórczą kieruje w stronę aktu artystycznego, a także ogólnie pojętemu mistrzostwu ruchu pod wszelkimi postaciami, w tym ukazywanym na niniejszej wystawie – ruchowi w tańcu.
Wystawa powstała dzięki nieocenionej współpracy z działającymi w ramach Włocławskich Centrów Kultury – grup tanecznych, których to umiejętności i perfekcję ruchu autor starał się ukazać w Cartier-Bressonowskim decyzyjnym momencie.
Ekspozycja wystawy potrwa do 23 listopada.